vakcina covid

 OČKOVACÍ CENTRUM

KARLOVY VARY

veškeré informace naleznete zde

 

 

vakcina covid

 OČKOVACÍ CENTRUM

CHEB

veškeré informace naleznete zde

 

 

Karlovarská krajská nemocnice otevře další očkovací centrum v Karlových Varech

KV ARENA finalSe zvyšujícím se zájmem o očkování proti onemocnění COVID-19 a s posunutím termínu podání 3. posilující dávky na 5 měsíců od druhé, otevře 6. prosince 2021 Karlovarská krajská nemocnice opět očkovací centrum v Karlových Varech – KV Areně.

Původní velkokapacitní očkovací centrum v KV Areně se s poklesem zájmu o očkování a nastartováním činnosti sportovní haly přesunulo v září letošního roku do obchodního centra Varyáda, kde dal management obchodního domu k dispozici dvě obchodní jednotky. Toto centrum nyní odbaví denně na 400 zájemců. 

Se zvyšujícím se počtem registrovaných i neregistrovaných zájemců o vakcinaci se vedení Karlovarské krajské nemocnice a.s., Karlovarského kraje a Magistrátu města Karlovy Vary shodlo na znovuotevření očkovacího centra v Karlových Varech v KV Areně.

 

“Prověřovali jsme veškeré možnosti, jak navýšit kapacity očkování v kraji, včetně umístění očkovacího centra do depozitáře krajské knihovny. Jako nejvýhodnější se nakonec ukázalo znovuzprovoznění velkokapacitního očkovacího centra v prostoru KV Areny. Děkujeme zdravotníkům Karlovarské krajské nemocnice za to, že i při svém vytížení zajistí chod centra, a dík také patří všem, kteří se podíleli na přípravě jeho otevření,” sdělil hejtman Karlovarského kraje Petr Kulhánek.

Zvolený bezbariérový prostor se nachází v zázemí sportovní haly, které je přístupné od silnice na Západní ulici (vchod V3). Přímo ke vstupu V3 bude umožněn vjezd osobních vozidel ze směru od kruhového objezdu u čerpací stanice.

Očkovací centrum KV Arena bude v provozu ve stejném čase jako Očkovací centrum Varyáda, a to od pondělí do pátku v čase 12-18 hodin, o víkendech pak v čase 9-13 hodin. Provoz obou center bude zajištěn i mezi vánočními svátky.

Do KV Areny se přesune z Varyády očkování dětí ve věku 12-15 let a očkování pro samoplátce. Pro obě tyto skupiny bude navýšen počet možných termínů v rezervačním systému.

 „Naším cílem je pokrýt zájem o očkování v našem kraji, a proto jsme hledali vhodné místo pro zřízení dalších kapacit. V  zázemí KV Areny získáme velký prostor až pro 4 očkovací boxy a nabídneme tak veřejnosti další termíny na očkování. Spolu s očkovacím centrem ve Varyádě můžeme naočkovat až 2.000 osob denně,“ uvedla krajská koordinátorka očkování a lékařská ředitelka KKN a.s. MUDr. Dagmar Uhlíková. „Očkovací centrum ve Varyádě bude i nadále v provozu pro návštěvníky obchodního centra, kteří se mohou rozhodnout pro očkování spontánně i bez registrace,“ doplnila.

Aktuální informace k očkování jsou k dispozici na stránkách nemocnice viz https://nemkv.cz/ockovaci-centrum.

 

Očkovací místo v Chodově opět otevře zájemcům o 3.dávku

12970190 0 118 3069 2047 1920x0 80 0 0 99aba0200c3e54bc233592a313ac5043 Kraj kvůli snazšímu poskytování posilující 3. dávky očkování proti COVID-19 znovu otevře pro registrované zájemce očkovací místo v Chodově, do provozu uvede také krajskou asistenční linku

 Kvůli zahájení přeočkování posilující 3. dávkou vakcíny proti COVID-19 a snazší dostupnosti očkovací látky od výrobce Moderna, kterou byla v minulosti očkována většina zájemců v chodovském očkovacím místě, bude od středy 27. října 2021 opět otevřeno očkovací místo v Chodově, v Galerii U Vavřince, Staroměstská 39. Dočasný provoz očkovacího místa bude plně personálně zajišťovat Karlovarská krajská nemocnice.

„Zájemci z Chodova a okolí byli očkováni v případě první a druhé dávky vakcínou Spikevax od výrobce Moderna. Proto jsme městu nabídli, že by se přechodně očkovací místo v Chodově otevřelo a usnadnili bychom tak zájemcům o posilující 3. dávku přístup k očkování v okamžiku, kdy jejich praktický lékař touto vakcínou neočkuje. Stále ale platí, že lidé, kteří mají zájem o posilující dávku očkování, by se v první řadě měli obrátit na svého praktického lékaře, který očkování proti COVID-19 zajistí stejně jako ostatní druhy vakcinace,“ vysvětlila MUDr. Dagmar Uhlíková, lékařská ředitelka Karlovarské krajské nemocnice a krajská koordinátorka očkování s tím, že v případě podání 3. dávky je vždy nutná registrace prostřednictvím centrálního rezervačního systému: https://registrace.mzcr.cz/.

Očkovací místo v Chodově bude očkovat vakcínou Spikevax (výrobce Moderna), a to výhradně posilující 3. dávky očkování po předchozí registraci v centrálním rezervačním systému.

Ohledně přeočkování proti COVID-19 posilující 3. dávkou a v případě problémů s registrací na očkování se zájemci mohou obrátit na státní asistenční linku 1221. Do provozu bude v pátek 22. října 2021 opět uvedena také bezplatná asistenční linka Karlovarského kraje, která bude fungovat ve všední dny od 10.00 hodin do 14.00 hodin na telefonním čísle: 800 600 444.

 

 

V rámci filmového festivalu se otestovalo 5000 lidí. 348 přišlo na očkování

 

Okovn thermal

Karlovarský mezinárodní filmový festival s velkou návštěvností je navzdory předem nejasné hygienicko-epidemiologiké situaci zdárně u konce. Testování a zdravotnické zabezpečení celé akce měla na starosti Karlovarská krajská nemocnice a společnost Anygence. Zástupci nemocnice se spolu s organizátory MFFKV podíleli před jeho konáním na nastavení celého systému testování, očkování a poskytování zdravotní péče po dobu festivalu přímo v hotelu Thermal. 

Společnost Anygence celkem odebrala 3900 antigenních a 1060 PCR testů. Testovali se návštěvníci festivalu i realizační tým a pozvaní hosté. Systém OTN nastavený realizačním týmem zafungoval a během celé akce byl zjištěný pouze jeden pozitivní. Očkovat proti koronaviru se  během festivalu nechalo v mobilním centru KKN 348 lidí.

Karlovarská krajská nemocnice zároveň zajišťovala v rámci festivalu zdravotní dozor. Její zdravotní personál se staral o ošetření návštěvníků na místě i v nemocnici. Celkový počet zásahů byl nižší než v minulých letech úměrně nižšímu počtu návštěvníků. Převážně se jednalo o drobná poranění či bolesti hlavy.

Realizační tým a veškerý personál festivalu se testoval  antigenními a také PCR testy. Všem VIP zahraničním hostům byly provedeny PCR testy s expresním vyhodnocením. Veřejnost se testovala antigenními testy a v případě požadavku také PCR.

"Naším hlavním úkolem bylo zajistit testování tak, aby se pozvaní hosté i organizátoři mohli bezpečně věnovat svým činnostem v rámci festivalu a návštěvníci se dostali včas na projekce a další akce. Nakonec se to podařilo zvládnout včetně několika špiček, kdy jsme testovali i stovku lidí za hodinu," uvedl ředitel Anygence Jakub Schůrek.

Testovací místa pro veřejnost byla rozmístěna ve Smetanových sadech a v Grandhotelu Pupp. Pro testování realizačního týmu bylo v provozu testovací místo přímo v Hotelu Thermal.  Na místě také působil mobilní testovací tým, který operativně vyjížděl do terénu. V pasáži  Hotelu Thermal zřídila Anygence tzv. SOS COVID POINT, v rámci kterého byl k dispozici  koordinátor, který  pomáhal s otázkami k testování a propisováním výsledků do aplikace Tečka. Celkem festivalové testování zajišťovalo 20 lidí přímo v Karlových Varech a 10 lidí v Praze.

Celý systém testování byl úzce napojen na organizaci festivalu, takže otestovaní návštěvníci mohli například na testovacím místě ihned získat pásku opravňující ke vstupu na akce. Výsledky se také průběžně zadávaly do registru testů.

"Testování a očkování během tak velké akce, jako je filmový festival, proběhlo bez větších problémů a ukázalo se, že systém kontroly O-T-N Očkování-Test-prodělaná Nemoc na tak velkých společenských akcích funguje. Současně bych i touto cestou chtěl požádat další pořadatele akcí o dodržování “služby a akce bezpečně dostupné na“: https://koronavirus.mzcr.cz/aplikace-tecka-ctecka. Realizační a testovací tým prokázali vysokou profesionalitu a zároveň je potřeba poděkovat i návštěvníkům festivalu, kteří k akci přistoupili zodpovědně a část z nich se nechala otestovat předem nebo prošla ukončeným očkováním," podotkl za Centrální řídící tým COVID-19 plukovník Ing. Petr Šnajdárek.

U hotelu Thermal vzniklo dočasné očkovací místo provozované personálem Karlovarské krajské nemocnice. "Jsme rádi, že jsme v rámci festivalu mohli přispět k osvětě kolem očkování proti Covidu-19 především u mladší generace. Ta je právě skupinou s nejnižší proočkovaností a to chceme změnit," dodává  krajská koordinátorka očkování a lékařská ředitelka Karlovarské krajské nemocnice MUDr. Dagmar Uhlíková.

 

Karlovarská krajská nemocnice a.s.

Ústavní lékárna Karlovy Vary

Lékárna Cheb


Pohotovost v době svátků 9:00 - 19.00 hod.
(Toto platí pouze ve dnech, kdy lékárny v obchodních centrech jsou zavřeny.)

LSPP - Lékařská služba první pomoci


Pohotovost Karlovy Vary


Pohotovost Cheb

Ústředna

Zelená firma